DAS Storage

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

das

DASاچ پی به سیستمی گفته میشود که در آن storage اچ پی مستقیما به سرورHP یا دستگاه HP از طریق کابل متصل میشود. با این تعریف یک هارد اچ پی که به تنهایی از طریق یکی از اینترفیس های مشهور همانند SATA ,IDE,SCSI به سیستم متصل شده است، میتواند یک DASاچ پی تشکیل دهد . همچنین مجموعه ای از هاردهای اچ پی که توسط یک کنترلر Internal یا External به کامپیوتر وصل میشوند شکل مشخص تری از یک DASاچ پی به ما می دهند. نکته قابل توجه این است کهStorage اچ پی فقط در اختیار یک سیستم میباشد. کاربردها با استفاده از DASاچ پی می توان اکثر کارهای معمول از قبیل فایل سرور اچ پی، وب سرور اچ پی ، ایمیل سروراچ پی و دیتابیس سروراچ پی را انجام داد.

مقایسه کارایی SANاچ پی و DASاچ پی

شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چرا سازمان ها و شرکت های بزرگ از SAN اچ پی برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنند و این نوع ساختار ذخیره سازی اطلاعات را به استفاده از DAS اچ پی ترجیح می دهند ، پاسخ این سئوال بسیار ساده است دستگاه های SAN اچ پی دارای انعطاف پذیری ، دسترسی پذیری و کارایی بسیار بالاتری نسبت به دستگاه های ذخیره سازی DASاچ پی هستند. با توجه به اینکه دستگاه های SANاچ پی وابستگی دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات به سرورها اچ پی را حذف می کنند و بصورت مجزا می توانند در شبکه ایفای نقش کنند طبیعی است که هر نرم افزاری بر روی هر سرور Hp در شبکه می تواند به این منابع ذخیره سازی دسترسی پیدا کند و همین موضوع باعث بالا بردن کارایی هر چه بیشتر تجهیزات SAN اچ پی در شبکه می شود. اگر قرار باشد به فضای ذخیره سازی فعلی خود هارد دیسک HP اضافه کنید اینکار را صرفا بر روی دستگاه SAN اچ پی انجام می دهید و براحتی منابع ذخیره سازی اطلاعات خود را افزایش می دهید ، این امر خیلی می تواند در کاهش فضای مصرفی در اتاق سرورHP یا کاربردی باشد. در کنار آن هزینه های یک سازمان نیز کاهش پیدا می کند زیرا برای اضافه کردن هارد دیسک های HP بیشتر دیگر نیازی به اضافه کردن سرورHP جدید در شبکه نمی باشد. دستگاه های ذخیره سازی SAN استوریج اچ پی امروزه فقط از ارتباطات فیبر نوری برای انتقال اطلاعات بین سرورهای HP و SANاچ پی استفاده می کنند و این بدین معناست که سرعت رد و بدل شدن اطلاعات در این میان بسیار سریعتر از دستگاه های DAS اچ پی می باشد.

خواندن 1364 دفعه

آماربازدید

درباره ما

اطلاعات درباره ما

فروشگاه سیسکو سویچز

خبرنامه

دریافت جدیدترین عناوین ورزشی از طریق ایمیل !!
بازگشت به بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…